Nüfus Müdürlüğünde e- Devlet üzerinden Aile(kişi,eş ve çocuk) ve Nüfus Aile(kişi,eş,çocuk,anne ve baba) Kayıt Örnekleri ve Nüfus Olaylarının(Doğum,Evlenme, Boşanma,Ölüm,Kayıt Düzeltme, Velayet,Yer Değiştirme,Gaiplik, Vesayet, Tanıma,Soy bağı) paylaşımının yapılması dahil edilmiştir.
        
        Yapılan Çalışmalar 01.08.2017 tarihi itibari ile tamamlanmış ve ilgili Nüfus Kayıt Örnekleri ve Nüfus Olaylarının e- Devlet üzerinden paylaşımı yapılmaya başlamıştır.
 
        E- Devlet üzerinden aşağıdaki belgeler alınabilmektedir.
 
        Kişi Kayıt Örneği: Sadece kişinin kendisine ait bilgileri içeren kayıtlardan oluşmaktadır.
 
        Aile Kayıt Örneği: Kendisi, Eşi, Çocukları ve varsa Eski Eş/Eşlerine (isteğebağlı)ait bilgileri içren kayıtlardan oluşmaktadır.
 
        Nüfus Aile Kayıt Örneği: Kendisi Eşi Çocukları, Anne/Babası ve Eski Eş /Eşlerine (İsteğe bağlı) ait bilgileri içeren kayıtlardan oluşmaktadır.
 
        Yerleşim Yeri Diğer Adres Belgesi: Sadece kişinin kendisine ait bilgileri içeren kayıtlardan oluşmaktadır.
 
        5490 Sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunun Uygulanmasına ilişkin yönetmeliğin 151. maddesinin 4 fıkrasına gereğince E- Devlet kapısı üzerinden alınan belgeleri nüfus müdürlüklerinden alınmış belgeler ile aynı hukuki değere sahip olup, tüm resmi işlemlerde kabul edilmesi yasal zorunluktur.25.08.2017
 
        
.