08.06.2017 Tarih ve 2017/01 Sayılı İlçe Turizm Koordinasyon Kurulu Karar' ın 5 Maddesinde TURİZM SEZONUNDA İNŞAAT YASAĞI UYGULAMASI VE DEVAM ETMEKTE OLAN  ALT YAPI HİZMETLERİNİN TURİZM SEZONUNA KADAR TAMAMLANMASINA;
        İlçemizde Turizm hareketinin yoğun olarak yaşandığı 23- Haziran- 11 Eylül tarihleri arasında, yürürlükte olan inşaat yasağı uygulamasının titizlikle takip edilmesi ve gerekli önlemlerin alınması turizm sezonu süresince turistlerin rahatsız olmamaları açısından önem arz etmektedir.
        Ayrıca; devam etmekte olan ve sezon öncesi bitirilebilecek altyapı hizmetleri ile ilgili bakım, onarım, çevre düzenleme çalışmaları ve inşaat faaliyetlerinin bitirilmesi gerekmektedir.
        a) 11:00- 18:00 saatleri arası yol güzergahı ve trafiği kesinlikle engellemeyecek, yol üzerine kum, tuğla, demir vs. konulmayacak, çevreyi rahatsız edici ses ve görüntü kirliliği oluşturmayacak şekilde kalıp çakma, sökme ve beton dökme çalışmaları yapılabileceği,
        b) Bunun yanı sıra kesinlikle temel kazma, taş kırma, kompresör, kepçe çalıştırma ve hafriyat çalışması yapılmayacaktır.
        c) 11:00 - 18:00 saatleri dışında a maddesi kapsamındaki çalışmalar kesinlikle yapılmayacaktır. Hafta sonu ve bayram günleri kesinlikle çalışma yapılmayacaktır.