İlçemizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Dikili Kaymakamlığı ve Dikili Belediyesi adına 28 Ekim 2018 Pazar günü  saat 13:00 da Atatürk Anıtına  çelenk sunumu ile başladı.
 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95. Yılı kutlama programı Erdal İnönü Stadyumunda gerçekleştirildi. Tören saat 10.30 da Saygı duruşu ve akabinde belediye bandosu eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Kutlama programına Kaymakam Alper Faruk GÜNGÖR,  Belediye Başkanı Mustafa TOSUN, Cumhuriyet Başsavcısı Ferdi BABA, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşların katılımıyla Cumhuriyetimizin 95. yılı coşkuyla kutlandı. 
 
Alper Faruk GÜNGÖR öğrencilerin ve halkın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamasının ardından günün anlam ve önemine dair konuşmasını yaptı.
 
Kutlama Programı çerçevesinde öğrenciler arasında düzenlenen kompozisyon, şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Öğrencilerin dans ve spor gösterileri neticesinde tören geçişi ile program sona erdi.